Oferta

Gabinet Ginekologiczny w Jeleniej Górze

Leczenie operacyjne Szanowni Państwo,
w ramach praktyki lekarskiej sprawuje opiekę nad kobietami w każdym okresie ich życia. Przyjmuje na wizyty profilaktyczne oraz staram się skuteczcnie rozwiązać problemy z jakimi zgłaszają się Pacjentki.

W ramach konsultacji każdorazowo wykonywane jest pełne badanie USG narządu rodnego bądź ciąży. W gabinecie oferowany jest pełen zakres opieki ginekologicznej i położniczej obejmujący diagnostykę i leczenie w następujących przypadkach, które zostały zgrupowane w ramach listy rozwijanej. Klikniecie w tytuł pozwoli na odczytanie zawartości.

Zalecam coroczne kontrole lekarskie z oceną ginekologiczną w ramach profilaktycznych wizyt ginekologicznych, które obejmują szczegółowy wywiad, badanie ginekologiczne, cytologie, usg, badanie piersi.

W zależności od wieku Pacjentki należy szczególną uwagę zwrócić na niepokojące objawy związane z krwawieniami. U kobiet młodych diagnozuję i leczę zaburzenia o charakterze: pierwotnego braku miesiączki, zaburzeń rytmu miesiączkowania, bolesnych lub zbyt obfitych krwawień. W przypadku kobiet dojrzałych diagnostyka nieprawidłowych krwawień może obejmować również postępowanie zabiegowe i weryfikację histopatologiczną (np. krwawienia po menopauzie).

Diagnostyka i postępowanie w przypadku niepowodzeń w staraniach o dziecko jest w kręgu moich szczególnych zainteresowań zawodowych. Zapewniam diagnostykę (ocena hormonalna, ocena owulacji, ocena parametrów nasienia u mężczyzny) i leczenie w przypadku niepłodności małżeńskiej (zaburzenia hormonalne, zespół PCOS, endometrioza). Dodatkowo wykonuje badanie oceny drożności jajowodów (HSG) i laparoskopię w niepłodności.

Diagnostyka i leczenie bólów brzucha. Ocena w kierunku zakażeń narządu rodnego. Postępowanie w przypadku kobiety z podejrzeniem endometriozy (leczenie hormonalne, diagnostyka i leczenie laparoskopowe).

Zapewniam pełne poradnictwo antykoncepcyjne farmakologiczne i dostęp do nowoczesnych metod takich jak: hormonalne wkładki antykoncepcyjne (MIRENA, KYLEENA, JAYDESS, LEVOSERT), implanty antykoncepcyjne, tradycyjne wkładki miedziane.

Zapewniam rzetelne prowadzenie ciąży zarówno fizjologicznej jak i powikłanej, w tym ciąży bliźniaczej. W ramach wizyt ocena ultrasonograficzna z obrazowaniem USG 3d i USG Doppler. Kontynuacja opieki w ramach lecznictwa szpitalnego.

Wykonuje profilaktyczne badania cytologiczne w zakresie szyjki macicy. U Pacjentek z grup ryzyka dalsza pogłebiona diagnostyka w tym ocena kolposkopowa i histopatologiczna.

Proponuje diagnostykę i dobór optymalnego postępowania u kobiet z macicą mięsniakowatą w zależności od wieku i oczekiwań Pacjentki (kobiety dojrzałe, kobiety starające się o dziecko). Mam doświadczenie w zakresie postępowania zachowawczego jak i leczenia operacyjnego w przypadku stwierdzonych mięśniaków macicy.

Kobietom w wieku okołomenopauzalnym i po menopauzie proponuje określenie optymalnego postępowania w przypadku dyskomfortu związanego ze spadkiem produkcji hormonów endogennych. Dobieram i nadzoruje hormonalną terapię menopauzalną (Dawniej HTZ, hormonalna terapia zastępcza).

Zapewniam pełną diagnostykę ultrasonograficzną i ocenę narządu rodnego w przypadku podejrzenia zmian nowotworowych (złośliwych i łagodnych) w zakresie przydatków. W zależności od rodzaju obserwowanej zmiany (torbiele czynnościowe, torbiele endometrialne, torbiele dermoidalne, zmiany lite) dobieram indywidualnie postępowanie zachowawcze, farmakologiczne lub operacyjne.

Diagnostyka i dalsze leczenie w przypadku podejrzenia choroby nowotworowej (jajnik, macica, szyjka macicy). W zależności od wstępnej diagnozy i weryfikacji proponuje leczenie operacyjne lub w przypadkach wymagających specjalistycznego leczenia onkologicznego wskazuje dalszą ścieżkę postępowania we współpracy z ośrodkami referencyjnymi dla ginekologii onkologicznej.

Zapewniam diagnostykę różnicową, leczenie farmakologiczne i leczenie operacyjnego w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu i objawów pęcherza nadreaktywnego.

W przypadku zaburzeń statyki, takich jak obniżenie ścian pochwy, wypadanie szyjki macicy proponuje postępowanie zachowawcze, pessaroterapie oraz leczenie operacyjne. Wykonuje plastykę przedniej i tylnej ściany pochwy.

U Pacjentek nieregularnie miesiączkujących, z hirsutyzmem, z otyłośćią proponuje szczegółową ocene hormonalną i dalsze postępowanie lecznicze uzależnione od postawionego rozpoznania.

U Pacjentek ze stwierdzoną nadżerką szyjki macicy, w przypadku dolegliwości o charakterze krwawień kontaktowych lub nawracających infekcji pochwy, lub przewlekających się upławów proponuje zabieg wymrażania ektopi gruczołowej szyjki macicy. Niezbędna do wykonania zabiegu jest aktualna cytologia.

Wizyta ginekologiczna
Wizyty ginekologiczne

Badanie ginekologiczne z USG. Diagnostyka, leczenie. …

Czytaj więcej

Prowadzenie ciąży
Prowadzenie ciąży

Nadzór nad ciążą prawidłową i powikłaną. Diagnostyka USG. …

Czytaj więcej

USG 3d
Diagnostyka USG

Posiadamy aparat USG 3d/4d Medison. USG Doppler. …

Czytaj więcej