Wizyta ginekologiczna

Badanie lekarskie z oceną USG i cytologią

W ramach podstawowej wizyty ginekologicznej zbierany jest szczegółowy wywiad z Pacjentką. Następnie wykonywane jest badanie przedmiotowe, w tym badanie ginekologiczne na fotelu. U Pacjentek kwalifikujacych się do profilaktycznego badania cytologicznego pobierany jest ponadto wymaz z szyjki macicy. W zakres badania wchodzi również ocena piersi. Podczas każdej wizyty jest wykonywane USG narządu rodnego. W zależności od sytuacji w oparciu o wynik przeprowadzonej diagnostyki proponowane jest dalsze postępowanie lub leczenie.

Zakres konsultacji uzalezniony jest od celu w jakim zgłasza się Pacjentka. W gabinecie przeprowadzane są wizyty profilaktyczne jak i konsultacje specjalistyczne. W zakresie konsultacji specjalistycznych wchodzą: diagnostyka nieprawidłowych krwawień, zaburzenia endokrynologiczne, diagnostyka i leczenie niepłodności, wizyty położnicze, wizyty kwalifikacyjne do dalszego leczenia operacyjnego, diagnostyka bólów brzucha i endometriozy, diagnostyka i leczenie nietrzymania moczu, profilaktyka i diagnostyka onkologiczna.

Przebieg wizyty ginekologicznej choć realizowany zgodnie z opisanym schematem zawsze jest indywidualizowany pod kątem potrzeb Pacjentki.